Puchar Europy, Bieg Huberta 2019 – wyniki i zdjęcia

Ponad 70 zawodników i zawodniczek z Ukrainy i Polski, w dniach 4 – 6 października 2019 roku, gościła ziemia zamojska podczas Międzynarodowych Zawodów w Radioorientacji Sportowej „Bieg Huberta”. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska, przy współpracy Szkoły Podstawowej w Sitańcu i Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Podczas trzydniowych zawodów uczestnicy mieli szansę walczyć o medale w trzech biegach. W piątek po południu rywalizowali na dystansie sprintu w paśmie 3,5 MHz, który odbywał się w lesie Mokre. Drugiego dnia w lesie Pańska Dolina, koło Starego Zamościa, walczyli o medale na dystansie klasycznym w paśmie 144 MHz. Start do biegu klasycznego w paśmie 3,5 MHz miał miejsce koło leśniczówki „Wólka” w Wierzchowinach, a meta tego biegu zlokalizowana została koło pomnika Powstania Zamojskiego w Szewni Dolnej. Spośród zawodników UKS „Azymut” najlepsze lokaty w poszczególnych biegach wywalczyli: sprint: w kategorii M12 Daniel Bekier zajął miejsce III, w kategorii K19 Joanna Banach zajęła miejsce II, a Weronika Stankiewicz miejsce III; w biegu klasycznym 144 MHz, w kategorii K 19 Weronika Stankiewicz wywalczyła miejsce II; w biegu klasycznym 3,5 MHz miejsca na podium wywalczyli: w kategorii M 50 Leszek Stankiewicz zajął miejsce II, w kategorii K 19 Weronika Stankiewicz była II, Ewelina Piela zajęła miejsce III. Podczas podsumowania biegów za pierwszy i drugi dzień, medale najlepszym zawodnikom wręczał wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Działalność klubu jest wspierana z budżetu Gminy Zamość.