EInO Skorpion 2022 i 3 miejsce Damiana

W sobotę 12 lutego odbyła się kolejna już edycja Ekstremalnej Imprezy na Orientację SKORPION. Zawody były rozgrywane w okolicach Szczebrzeszyna.
W kategorii “Rogaining 7h” wystartował Damian Kiełbasa. Zajął 3 miejsce po pokonaniu ok. 44 km na trudnej trasie obfitującej w strome wąwozy, zwalone drzewa, błoto i śnieg.

Na dystansie 10 km rywalizował Szymon Kłoczek. Po dobrym biegu dotarł jako pierwszy na metę. Niestety utracił swoją pozycję po otrzymaniu dotkliwej kary czasowej za sposób wypełnienia karty startowej. Szymon ostatecznie zajął 6 miejsce.

Największą trudnością na Skorpionie jest nawigowanie w oparciu o mapy z lat ’70. Przez blisko pół wieku wiele się zmienia. Przede wszystkim układ dróg, zabudowania, kontury lasów.

Jak się okazało w trakcie biegu, w niektórych miejscach rzeczywista rzeźba terenu również odbiega od tego, co naniesiono na mapie, wliczając w to obecność wąwozów, które nie zostały zaznaczone kilkadziesiąt lat temu.

Wygląda na to, że czasem pewny jest tylko azymut i odległość.