Klubowe Mistrzostwa Polski runda 2 – Warszawa 2020

W dniach 4-5 września grupa 15 zawodników naszego klubu udała się na Klubowe Mistrzostwa Polski rozgrywane w Warszawie. Rozegrane zostały dwa biegi: nocny sprint na Ursynowie oraz bieg leśny średniodystansowy w miejscowości Czarnowiec.

W pierwszy biegu zawodnicy wywalczyli w swoich kategoriach:
K10: 4 miejsce Karolina Kardasz, K12: 22 – Zuzanna Mielko, M12: 23 – Krystian Kość, M14: 38 Jakub Kardasz, 41 – Marcin Mnich, 47 – Daniel Bekier, 49 – Paweł Paruch, 50 – Dawid Pióro, na trasie średniej 8 miejsce zajął Szymon Sereda.
W drugim biegu Karolina Kardasz powtórzyła wynik ze sprintu i zajęła 4 miejsce, w kategorii K14: 40 miejsce Eweliny Bożek, M12: 25- Jakub Kiersztyn 29 – Krystian Kość, M14: 16 miejsce Marcin Mnich, 28 – Daniel Bekier, 38 – Jakub Kardasz, 43 – Paweł Paruch, M16: 28 – Kacper Swatowski, a na trasie średniej 3 miejsce wywalczył Szymon Sereda.

Podsumowując, niektórzy pierwszy raz wzięli udział w zawodach w sprinterskim biegu nocnym, dla niektórych był to już drugi start w nocy na tym dystansie, mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie w tych dwóch biegach zaprocentuje w kolejnych startach m.in. w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbędą w ostatni weekend września w okolicach Łodzi.