Mistrzostwa Powiatu Zamojskiego w Biegu na Orientację

III etap SM 2014

W dniu 13 czerwca br. na zamojskich Plantach odbył się trzeci etap Szkolnych Mistrzostw Powiatu Zamojskiego w Biegu na Orientację.

W poszczególnych kategoriach zwyciężali: szkoły podstawowe: Jolanta Jaszak z Borowiny Sitanieckiej i Damian Zając z Kalinowic; gimnazja: Adriana Knapik z Sitańca; szkoły ponadgimnazjalne: Joanna Sowa i Szymon Kłoczek z ZSP nr 1 Zamość. W ostatnich zawodach roku szkolnego 2013/2014 wzięło udział 73 zawodników i zawodniczek.

W klasyfikacji indywidualnej po trzech etapach miejsca na podium wywalczyli: szkoły podstawowe dziewczęta: Joanna Banach – Mokre, Martyna Frańczuk – Borowina Sitaniecka, Karolina Kołcon – Kalinowice; chłopcy szkoły podstawowe: Adrian Fusiara – Mokre, Dawid Makowski – Mokre, Sebastian Milczuk – Mokre; gimnazja dziewczęta: Iwona Smyk, Angelika Szewczuk, Natalia Lewkowicz z Sitańca; chłopcy gimnazja: Jakub Węgrzyn, Jan Grosman, Jakub Szałacha z Sitańca; dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne: Joanna Sowa – ZSP nr 1 Zamość, Amanda Kowalska – ZSP nr 1 Zamość, Paulina Swaczyna – ZDZ Zamość; chłopcy szkoły ponadgimnazjalne: Tomasz Topolski – ZSP nr 1 Zamość, Konrad Trześniowski – ZDZ Zamość, Michał Rycaj – III LO Zamość.

Podsumowana została klasyfikacja drużynowa szkół, wśród szkół podstawowych najwięcej punktów wywalczyli uczniowie z Borowiny Sitanieckiej przed szkołą w Mokrem i szkołą  z Kalinowic, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych miejsce I zajął ZSP nr 1 Zamość, miejsce II – ZDZ Zamość a miejsce III ZSP nr 4 Zamość.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska przy wsparciu finansowym Gminy Zamość i Starostwa Powiatowego w Zamościu. Kolejne edycje zawodów szkolnych planowane są na początku nowego roku szkolnego.