Mistrzowie Polski z Azymutu

MP foxoring 2014

W dniach 26-27 kwietnia w Dębołęce woj. Zachodniopomorskie odbyły się Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej. W zawodach uczestniczyło 82 zawodników z 12 klubów z całej Polski, wśród których była skromna 7 osobowa ekipa UKS Azymut Siedliska.

Pierwszego dnia w konkurencji foxoring złote medale zdobyli : Lidia Lekan w kategorii K-18 , Jan Grosman w kategorii M-16 i Patryk Niedźwiedzki w kategorii M-21, brązowe medale zdobyli Paulina Bryk K 16 i Jakub Węgrzyn M 16.Tuż za podium w kategorii M40 uplasował się Piotr Chabros, a w kategorii M-21 Szymon Kłoczek.

Również w konkurencji sprint zawodnicy UKS Azymut zdobyli 5 medali : złoty Lidia Lekan, srebrny Jakub Węgrzyn, a brązowe Paulina Bryk, Jan Grosman i Patryk Niedźwiedzki. Pierwsze w tym sezonie zawody można zaliczyć do bardzo udanych, wszyscy zawodnicy plasowali się w pierwszej piątce i zdobywali punkty eliminacyjne do Mistrzostw Świata w Astanie ( Kazachstan ). Kolejne eliminacje odbędą się w Gardei (woj. Pomorskie ) i Zamościu.