Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

2009

W roku 2009 UKS zorganizował:
Ferie na sportowo – 40 dzieci – fundusz Komisji Antyalkoholowej Gminy Zamość
Wakacje Letnie – 40 dzieci Młynne- Limanowa – Gmina Zamość
Szkolenie dla przedstawicieli klubów GM. Zamość – środki Unii dla sportu
Zawody otwarte Gminne przy współpracy OPTiS:
Zawody otwarte ogólnopolskie w radioorientacji sportowej przy współpracy Gminy Zamość, Starostwa Powiatowego i Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej:
Puchar Roztocza – 45 osób z UKS Azymut
Bieg Huberta – Otwarte Zawody w Radioorientacji Sportowej „Bieg Huberta” IV Mistrzostwa Euroregionu Bug
70 osób z Ukrainy, Rosji, Litwy
Sekcja radioorientacji
Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej

K18   – Małgorzata Stankiewicz – srebrny  medal
Patrycja Adamczuk – brązowy medal
M 18  – Adrian Niedźwiecki – złoty medal
Patryk Niedźwiecki – brązowy medal pozostałe Dorota Stankiewicz – 4 miejsce, Marlena Czerwieniec – 5 miejsce, Milena Kłus – czwarte miejsce, Jarosław Piela – 4 miejsce, Piotr Nalepko – 8 miejsce, Mateusz Szymanek – 4 miejsce, Artur Nalepko – 6 miejsce.
Mistrzostwa Polski  seniorzy i juniorzy

foxoring i SNS:
3 medale brązowe(J. Piela,A. Niedźwiecki, P. Nalepko) 3 srebrne(Nalepko P., A. Niedźwiecki, M. Kłus),
1 złoty (P. Niedźwiecki)
w Mistrzostwach Europy
1 brązowy medal w drużynie (Piotr Nalepko i Adrian Niedźwiecki)
w Mistrzostwach Polski
1 złoty(A. Niedźwiecki), 6 srebrnych (M. Stankiewicz, A. Błażejczyk, P. Niedźwiecki, D. Stankiewicz, A. Błażejczyk p. Nalepko) i 4 brązowe medale(D. Stankiewicz, A. Niedźwiecki, m. Stankiewicz, M. Czerwieniec)
juniorzy młodsi
Mistrzostwa Europy
medal brązowy – Piotr Nalepko
Mistrzostwa Polski
1 złoty(Piela), srebrny (Ciupa R.) i 2 brązowe medale (Ciupa R., J.Piela)

Ogólnopolskie zawody Młodzieży Szkolnej o Puchar MEN
dzieci i młodzicy
2 złote(Sz. Kłoczek, A. Knapik), 1srebrny(S. Węgrzyn) i 1 brązowy medal(Sz. Kłoczek,
Drużynowo II miejsce
Pozostałe zawody
Puchar Wisły w biegu na radioorientację

W Gardeji koło  w dniach 23-24maja br. Grudziądza reprezentanci Polski w radioorientacji sportowej uczestniczyli w Pucharze Wisły, który był eliminacja do Mistrzostw Europy w Bułgarii, które odbędą się w tym roku we wrześniu. Miejsca naszych zawodnikow: pasmo 144 MHz – M18 –  1 miejsce Piotr Nalepko, 2 miejsce Patryk Niedźwiecki, 3 Adrian Niedźwiecki; K18 – 3 miejsce Patrycja Adamczuk; K21 3 miejsce Milena Kłus; pasmo 3,5 MHz – 1 miejsce Piotr Nalepko, 3 miejsce Adrian Niedźwiecki; K18 – 1 miejsce Patrycja Adamczuk, 3 miejsce Małgorzata Stankiewicz; K21 –3 miejsce Milena Kłus
Mistrzostwa Słowacji w radioorientacji sportowej.
Złotym medalistą Mistrzostw w paśmie 144 MHz oraz 3,5 MHz został Piotr Nalepko. Medalistami zostali także
W paśmie 144 MHz:
w kategorii K15 Sylwia Naworol – brąz,
w kategorii K16 Małgorzata Stankiewicz – brąz,
w kategorii M15 Maciej Chabros – brąz,
w kategorii M16 Patryk Niedźwiecki – srebro,
W paśmie 3,5 MHz:
w kategorii K16 Małgorzata Stankiewicz – brąz,
w kategorii M15 Mateusz Nalepko – srebro,
w kategorii M16 Adrian Niedźwiecki – srebro.

W biegach na orientację:

Młodzicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików- Lublin
19 pkt we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży
KLASYFIKACJA KLUBOWA:
bieg sprinterski   bieg klasyczny   bieg sztafetowy
KLUB   K14   M14   K14   M14   KM   MM
1   UKS OSIR Góra Klawaria   3   6   3   5   2   4
2   UNTS Warszawa   3   3   4   5   2   3
3   UKS AZYMUT Siedliska   5   4   3   3   2   2   19
Wyniki indywidualne: sprint: K14 – 3msc. Lidia Lekan, 9 – Joanna Sowa, 13- Joanna Trebus, 15 – Sylwia Naworol; M14 – 6 Szymon Kłoczek, 10 Michał Rycaj, 11- Kamil Jaszak,  13 – Maciej Chabros; K10 – 2 msc – Klaudia Skrzypa, K12 – 7 – Sandra Węgrzyn, 13 – Adriana Karwat; M10 – 2 – Emil Karwat; M16 – 1 – Patryk Niedźwiecki, 3 – Rafał Ciupa, 6 – Wojciech Gontarz; M12- 3 msc. Mateusz Nalepko, 7 – Jakub Węgrzyn, 8 – Karol Węgrzyn, 10- Kacper Matwiejczuk; klasyk – K10- 1 msc. Klaudia Skrzypa, 3 – Adriana Knapik; M10- 2 msc. – Emil Karwat; M12- 4- Karol Węgrzyn, 7- Mateusz Nalepko, 8 – Jakub Węgrzyn; M16 – 2 – Patryk Niedźwiecki, 3 Rafal Ciupa, 4 – Wojciech Gontarz; K14 – 7 – Sylwia Naworol, 11 –Joanna Sowa, 15 Trebus Joanna, 18 Lidia Lekan; M14 – 7- Szymon Kłoczek, 8 – Kamil Jaszak, 9- Michał Rycaj
Sztafety: K14 – 4 msc.Lidia Lekan, Sylwia Naworol, Joanna Sowa; M14 – 3 msc. –Maciej Chabros, Szymon Kłoczek, Michał Rycaj; MD – 1 msc – Mateusz Nalepko, Jakub Węgrzyn, Karol Węgrzyn; open 2 msc. – Patryk Niedźwiecki, Wojciech Gontarz, Rafał Ciupa

Ogólnopolska Olimpiadzie Młodzieży 6,66 punktów do rankingu Na olimpiadzie walczyli: Dorota Stankiewicz, Paulina Bożek, Piotr Nalepko, Rafał Ciupa i Patryk Niedźwiecki.
W biegu sztafetowym  Rafał Ciupa i Patryk Niedźwiecki zajęli 5 miejsce.
W klasyfikacji województw lubelskie znalazło się, także dzięki zawodnikom z Gminy Zamość, na miejscu ósmym wśród 14 biorących udział w Olimpiadzie.
Wyniki Pucharu Wójta w trakcie MP na orientację:
najlepsze czasy w kategoriach K12 – Sandra Węgrzyn – UKS Azymut Siedliska, K14 – Lidia Lekan – UKS Azymut Siedliska, M12 – Karol Węgrzyn – UKS Azymut Siedliska, M14 – Szymon Kłoczek – UKS Azymut Siedliska, M16 – Patryk Niedźwiecki – UKS Azymut Siedliska
Grand Prix Mazowsza
K12 – Sylwia Naworol – miejsce III, M12 –  Mateusz Nalepko – miejsce IV, M14  –Szymon Kłoczek – miejsce V, K10 – Adriana Knapik – miejsce III, K12 – Sandra Węgrzyn  – miejsce VIII.

W dniu 21 maja Kraśnik – Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w sprincie.
K12 – Ola Smyk – 5 miejsce, K14 – Joanna Sowa – 1 miejsce, Joanna Trebus – 2 miejsce, K16 – Paulina Bożek – 1 miejsce, Marlena Czerwieniec – 2 miejsce a Patrycja Adamczuk – 3, M12 – 1 miejsce –Karol Węgrzyn, M14 – 2 miejsce – Michał Rycaj, 3 miejsce – Szymon Kłoczek

Klubowy Puchar Polski i eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegu na orientację.
.III miejsce zajął Mateusz Nalepko w kategorii 12 – latków,
sztafeta chłopców w tej kategorii w składzie: Jakub Węgrzyn, Karol Węgrzyn, Mateusz Nalepko również III miejsce. Miejsce VI zajęła drużyna młodziczek w składzie: Joanna Trebus, Joanna Sowa i Lidia Lekan a siódme młodzicy Maciej Chabros, Michał Rycaj, Szymon Kłoczek.

Limanowa Cup 2009 – 15-17 maja
Największy sukces po wszystkich etapach odniósł Mateusz Nalepko w kategorii M-12 zajmując III miejsce i wygrywając ostatni etap. Najlepsze miejsca  pozostałych zawodników:
IX miejsce Michał Rycaj M-14 i X – Rafał Ciupa M-16.
Mistrzostwa województwa Lubelskiego w biegu na orientację klasyk

W dniu 18 kwietnia w lasach Koloni Niemienice kolo Krasnegostawu rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegu na orientację na trasach klasycznych.
Najlepsze miejsca naszych zawodników: K16 – Paulina Bożek – I miejsce, M16 – Rafał Ciupa – II miejsce, Wojciech Gontarz – III miejsce, Patryk Niedźwiecki – IV miejsce, K12 – Sandra Węgrzyn – I miejsce, M12 – Jakub Węgrzyn – III miejsce, Grześ Bubiłek  – IV miejsce, Karol Węgrzyn – V miejsce, M14 – Maciej Chabros – II miejsce, Michał Rycaj – III miejsce.

Grand Prix Polonia
etap I:
w kategorii M12 (mężczyźni 12 lat) Karol Węgrzyn – 6 miejsce,
w kategorii K17 Anna Błażejczyk – 4 miejsce,
w kategorii K10 Adrianna Knapik – 5 miejsce,
w kategorii M10 Emil Karwat  – 6 miejsce,
etap II:
w kategorii M10 Emil Karwat – 2 miejsce,
w kategorii K17 Lena Lekan – 2 miejsce,
w kategorii K17 Anna Błażejczyk – 3 miejsce,
w kategorii M12 Karol Węgrzyn – 5 miejsce,
w kategorii K10 Klaudia Skrzypa – miejsce 6,
w kategorii M14 Szymon Kłoczek – miejsce 7,
w kategorii K10 Adrianna Knapik – miejsce 3,
w kategorii K14 Joanna Trebus miejsce 7,
etap III:
w kategorii K10 Klaudia Skrzypa – miejsce 3,
w kategorii K17 Lena Lekan miejsce 3,
w kategorii M14 Szymon Kłoczek – miejsce 6,
w kategorii M10 Emil Karwat – miejsce 5.

Klubowe Mistrzostwa Polski – Gdynia sprint klubowy puchar polski
3   L01045   Węgrzyn Karol   Azymut Siedliska   19,35    409
4   G14034   Boguszewski Mateusz   Siódemka Rumia   23,34    291
5   G14046   Borowiak Kamil   Siódemka Rumia   25,42    227
6   G17002   Budziło Maciej   Azymut 45 Gdynia   29,21    118
7   L01046   Węgrzyn Jakub   Azymut Siedliska   36,50    0
średni
Miejsce   Nr ewidencyjny   Nazwisko i imię   Klub   Czas   Ptk rankingu
1      Lech Zuzanna   Orientuś Łódź   16,46
2   E75101   Filipowska Aleksandra   Orientuś Łódź   20,1    550
3   L01053   Węgrzyn Sandra   Azymut Siedliska   20,2    549
1   Z06091   Sawościniak Adam   Traper Złocieniec   14,44    550
2   L01045   Węgrzyn Karol   Azymut Siedliska   19,25    329

KLASYFIKACJA KLUBOWA: MMM 2009     
bieg sprinterski   bieg klasyczny   bieg sztafetowy      RAZEM
KLUB   K14   M14   K14   M14   KM   MM
1   UKS OSIR Góra Klawaria   3   6   3   5   2   4      23
2   UNTS Warszawa   3   3   4   5   2   3      20
3   UKS AZYMUT Siedliska   5   4   3   3   2   2   19   19
4   PUKS Młode Orły Nowy Dwór Maz   3   2   3   2   2   2      14
5   OKS OTWOCK   4      4      3         11
6   GWARDIA Warszawa   1   2   1   2   2   2      10
7   MKS START Lublin   1   3   1   2         7   7
8   UKS SAPER Kazuń   1      1   1      1      4

Drużynowy Puchar Polski
16 miejsce kluby
4 miejsce – młodzików
Podsumowanie roku LZS

III miejsce klubu w Polsce wśród klubów LZS w biegach na orientację