Puchar Najmłodszych w BnO 2018

Ponad 10 – osobowa reprezentacja najmłodszych zawodników naszego klubu w dniach 1-2 czerwca br. uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach pn. Puchar Najmłodszych w biegu na orientację. Zawody z udziałem ponad 300 zawodników w wieku od 10 do 14 lat odbywały w lasach powiatu wieruszowskiego, a organizatorem zawodów był UKS Junior Ochędzyn z gminy Sokolniki.
Nasi zawodnicy po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach na orientację o tak wielkiej randze i musieli rywalizować z około 40 najlepszymi zawodnikami z całej Polski w swoich kategoriach wiekowych. Najlepsze wyniki osiągnęli: w biegu klasycznym: Filip Batyra w kategorii M10 był 10, Daniel Bekier w kategorii M11 wywalczył miejsce 21, a Jakub Kardasz w kategorii M12 zajął miejsce 26; w biegu sprinterskim w kategorii K11 Ewelina Bożek zajęła miejsce 32, Jakub Kardasz w kategorii M12 zdobył miejsce 20, a Kamil Rabiega w kategorii M13 zajął miejsce 26.
W imieniu działaczy klubu dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i ambitną walkę. Przed zawodnikami teraz zakończenie roku szkolnego, a następnie udział w obozie sportowo-wypoczynkowym, podczas którego będą oni doskonalić swoje umiejętności biegu i nawigacji w terenie przy pomocy mapy i kompasu.