Puchar Wisły 2014

W dniach 9-11 maja br. w okolicach Kwidzyna odbyły się Ogólnopolskie Zawody dla Dzieci i Młodzieży szkolnej w Radioorientacji Sportowej „Puchar Wisły”, które były jednocześnie eliminacjami w kategorii chłopców i dziewcząt do lat 16 do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Organizatorem zawodów był Polski Związek Radioorientacji Sportowej i UKS „Lis” Gardeja, przy wsparciu finansowym Gminy Gardeja i Powiatu Kwidzyńskiego. Zawody zostały przeprowadzone w konkurencjach 3,5 MHz i 144 MHz.

Naszą gminę reprezentowało 7 zawodników z UKS Azymut Siedliska osiągając następujące wyniki: w paśmie 144 MHz Szymon Kłoczek w kategorii 20 lat zajął miejsce II, Lidia Lekan w kategorii do 19 lat miejsce I, Joanna Banach w kategorii do 14 lat miejsce II, Adrian Fusiara w kategorii do 14 lat miejsce I, Michał Maj w kategorii do 12 lat miejsce I, Dawid Makowski w kategorii do 12 lat miejsce II oraz Luiza Todys w kategorii do 12 lat miejsce II. W paśmie 3,5 MHz w swoich kategoriach zawodnicy wywalczyli: Szymon Kłoczek miejsce III, Lidia Lekan miejsce I, Joanna Banach miejsce IV, Adrian Fusiara miejsce I, Michał Maj miejsce II, Dawid Makowski miejsce V oraz Luiza Todys miejsce II. Na osiem sklasyfikowanych drużyn nasi wywalczyli: w pierwszej konkurencji miejsce II a w drugiej konkurencji miejsce III. Zawodnicy za miejsce I-III otrzymywali medale  a w klasyfikacji drużynowej puchary.