Szkolne Mistrzostwa w Biegu na Orientację

II SM 2014

Prawie 100 uczestników stanęło na starcie do biegu w II edycji Szkolnych Mistrzostw Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość w biegu na orientację. Zawody odbyły się 21 maja br. na zamojskim osiedlu Planty, na dystansie sprintu od 1100 do 1900 metrów w zależności od kategorii wiekowych.

W klasyfikacji dziewcząt ze szkół podstawowych zwyciężyła Aleksandra Kopciewska z Borowiny Stanieckiej przed Olą Grosman z Sitańca i Jolantą Jaszak również z Borowiny Sitanieckiej. Klasyfikację chłopców wygrał Patryk Kierepka przd Patrykiem Peczeniukiem obaj z Borowiny a miejsce trzecie zajął Dawid Makowski z Mokrego. W kategorii dziewcząt z gimnazjum najlepsze wyniki osiągnęły w kolejności: Natalia Lewkowicz, Iwona Smyk i Paulina Nowak wszystkie z Sitańca a wśród chłopców na czołowych miejscach uplasowali się ich koledzy: Jakub Węgrzyn, Jan Grosman, Adam Kłoczek. Wśród uczennic szkół ponadgimnazjalnych kolejność przedstawia się następująco: miejsce I Joanna Sowa z ZSP nr 1, miejsce II Katarzyna Lipska z technikum ZDZ a trzecie zajęła jej koleżanka Monika Karaś. Klasyfikację chłopców w tej kategorii wygrał Michał Rycaj z III LO, miejsce II wywalczył Rafał Łysejko z ZSP nr 1 a trzecie Przemysław Pydo z technikum ZDZ.

Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska, przy wsparciu finansowym Powiatu Zamojskiego i Gminy Zamość.

Na kolejną III edycję i podsumowanie wyników za wszystkie 3 biegi, klub zaprasza w dniu 13 czerwca br. Centrum zawodów będzie się znajdowało przy restauracji Luneta na osiedlu Planty. Start godzina 10.00.