Zawody Otwarcia Sezonu BnO

Zawody otwarcia sezonu BnO 2016

W dniu 20 marca 2016 roku w lesie „Dąbrowa” nad Zalewem Zemborzyckim odbyły się pierwsze w nowym sezonie otwarte zawody w biegu na orientację, w których uczestniczyła dość liczna grupa naszych zawodników. Na początek sezonu zawodnicy rywalizowali na jednej z trzech wybranej przez siebie trasie, w zależności od umiejętności biegowych i technicznych w posługiwaniu się mapą. Na trasie do 2 kilometrów spośród naszych zawodników IV miejsce zajęła Aleksandra Szala, a VII Kamil Rabiega. Trasę 4 –kilometrową najszybciej z zawodników pokonał Dawid Makowski zajmując w ogólnej klasyfikacji IV miejsce. Na II miejscu zakończył swój bieg Patryk Niedźwiecki startujący na trasie 6 – kilometrowej, na tej samej trasie miejsce VII wywalczył Jan Grosman. W zawodach, których organizatorem był Klub Uczelniany AZS UMCS, wystartowało ponad 70 zawodników i zawodniczek z całej Lubelszczyzny.